Team - Be Better Club

Wysokie kwalifikacje i gotowość do ich nieustannego podnoszenia to warunki bycia członkiem zespołu lektorów Be Better Club. Naszych trenerów charakteryzuje obok fachowego wykształcenia, kwalifikującego ich do nauczania (studia, native speaker, długie pobyty za granicą), doświadczenie pedagogiczne i otwarta osobowość z wysokim talentem komunikacyjnym.
W celu zaspokojenia wielorakich potrzeb klienta team nasz zróżnicowany jest  pod względem doświadczenia życiowego i zawodowego.

Trenerzy języka niemieckiego Barbara Barłóg

Anna Trąbała
Trenerzy języka angielskiego
Barbara Kilpatrick-Pietrzak

Agnieszka Proć

Magdalena Domagała

Anna Borkowska

Marta Lewandowska

Maciej Durczewski
Trenerzy języka polskiego
Barbara Barłóg
Doradca Biznesu, coach
Renata Barlog-Scholz
Trenerzy przedmiotów szkolnych
Zespół współpracujących pedagogów
English material text proofreading Andrew Pietrzak


Założyciel klubu - Barbara Barłóg         trener  języka niemieckiego i polskiego

Zaciekawienie światem oraz wszystkim co obce od najmłodszych lat charakteryzuje postawę BB i prowadzi ją w roku 1991 do ukończenia germanistyki na uniwersytecie w Poznaniu oraz  do wyjazdu na  studia nauk politycznych do Kolonii.   

Już jako studentka,  organizuje międzynarodowe warsztaty dla młodzieży, których celem było  rozpatrywanie znaczenia różnych doświadczeń kulturowych dla rozwoju jednostki i grupy.

W 1991 w Niemczech rozpoczyna  współpracę z niemiecką telewizją jako tłumaczka,  autorka i producentka  reportaży o Europie Wschodniej. 

Od 1992 do 1994 współpracuje z Ralphem Giordano  przy powstawaniu jego książki   „Ostpreussen ade”, Pilotuje ten projekt jako  asystentka, tłumaczka  i konsultantka aż do ukazania się książki w Wydawnictwie Kipenheuer & Witsch.

Między  1994 a 2001 rokiem  organizuje i prowadzi podróże edukacyjne  po Polsce.

W 1999 wraca do Polski, zakłada firmę i pracuje jako dziennikarka, referentka i lektorka języka niemieckiego i polskiego.

W 2001 roku realizuje swoje marzenie o stworzeniu klubu edukacyjnego,  początkowo działającego pod nazwą Fun learning Klub języków obcych, od 2008  Be Better Club. Myślą przewodnią klubu jest stworzenie  takich  warunków rozwoju,  w których uczący się nie tylko zdobywają wiedzę i umiejętności z danego zakresu, ale rozszerzają  ją o  dziedziny pokrewne.

Pasja zgłębiania tajników ludzkiej psychiki, podejmowania  nowych zadań, poszukiwania nowych dróg, poznawanie innych kultur, radość z  każdego nowego dnia, wzbogaconego muzyką, tańcem, grą słów to dla BB motor do nieustannego radosnego rozwoju.

lista trenerów


Anna Trąbała                                                           trener języka niemieckiego


Od 2001  magister germanistyki, już w  liceum, dzięki doskonałej nauczycielce     połknęła niemieckiego bakcyla. Po studiach sama  ruszyła na podbój młodych głów uczniowskich, na lekcjach i w trakcie organizowanych przez nią wyjazdów zagranicznych uświadomiła sporej rzeszy młodzieży, jak wspaniale jest bawić się i porozumiewać językiem obcym.
Po okresie intensywnej współpracy  zawodowej z niemieckimi i austriackimi firmami, oraz po  kilkuletnim pobycie w  Austrii  wraca do swego powołania, do nauczania języka niemieckiego.
Ciekawość innych ludzi i  kultur owocuje  radością  z wykonywanej pracy a w hobby ukazuje również  artystyczną duszę, tańce w kręgu, muzyka z całego świata, decoupage konkurują w czasie wolnym z literaturą niemiecką.
 
lista trenerów









Barbara Kilpatrick-Pietrzak                                   Trener języka angielskiego

Nowozelandka w Poznaniu.
Po ukończeniu studiów wyruszyła w podróż po świecie. Mieszkając w Wielkiej Brytanii, „nasiąkła” angielskim poczuciem humoru i poznała swojego obecnego męża.
Zróżnicowane, choć bardzo interesujące ścieżki kariery zawodowej zawiodły ją do Poznania, gdzie, ku własnemu zaskoczeniu, lecz z wielką pasją i przyjemnością, zaczęła uczyć języka angielskiego.
Już ponad 10 lat w pełni się w tej roli realizuje, a dzięki bogactwu doświadczeń jest dla uczących się źródłem różnorodnych językowych przygód i kopalnią anegdot, doskonale obrazujących zawiłości języka wyspiarzy.
Choć nie jest to łatwe, stara się stale poznawać wszelkie nowinki techniczne, w czym często pomagają jej sami klubowicze.

lista trenerów



Agnieszka Proć                                                         trener języka angielskiego


W roku 1978 w maju Agnieszka ( Agnes) Proć zaczęła odkrywać świat.
Kilka pierwszych wiosen jej życia upłynęło sielsko – anielsko pod czujnym babcinym okiem. Mając 7 lat, rozpoczęła edukację w szkole podstawowej, gdzie jak grom z jasnego nieba spadła na nią rada jednego z nauczycieli:
 „ Agnes, masz talent do języków obcych, wykorzystaj go”.
Decyzja była błyskawiczna, liceum ogólnokształcące, klasa o profilu językowym – angielsko – rosyjskim. Ale to był tylko początek…. Zapragnęła zwiedzać „świat”. Najpierw los rzucił ją do „Pyrlandii”, gdzie przybyła szlifować owe języki, a przy okazji zgłębiła tajniki gwary poznańskiej i teraz słowa takie, jak: „tytka”,” szneka z glancem”, „pyry” i „ryczka” przestały jej być obce.
Czasy studenckie to rozwijanie pasji, poznawanie rosyjskiej i angielskiej literatury i jakże cenne podróże, natenczas w celach zarobkowych na tak popularne wtedy „Saksy”.
Farmerskie, pracowite wakacje odkryły nowe możliwości, przyniosły wiele cennych znajomości i ciekawe doświadczenia. Jednakże ani Królowa, ani „Wielki Ben”, ani nawet „angielski  pudding” nie były w stanie zmienić   przeznaczenia i tak oto została nauczycielem angielskiego.
Wrażliwość, spokój i poczucie odpowiedzialności to  jej główne cechy, ale myliłby się jednak ten, kto uznałby ją za potulnego baranka…
AKTUALNIE W ANGLII

lista trenerów


Maciej Durczewski                                                   trener języka angielskiego

Maciej Durczewski, urodzony 1968, wkrótce po narodzinach wywołuje słynne rozruchy marcowe, które sprawiają że w jego życiu nic normalnie potoczyć się nie może. W 1976 wyjeżdża do Wielkiej Brytanii z praktyczną znajomością dwóch słów. Wraca późno w 1979 nazywając mały osiedlowy sklep „supermarket”-em – rodzice rozpaczają. Ciąg dalszy kształcenia potwierdza wrodzoną niechęć do nudnych zajęć językowych. Nawet  przez moment nie przychodzi mu  do głowy wiązać swoje nadzieje z zawodem nauczycielskim. Na szczęście dla wszystkich, nie zostaje księdzem, szalonym chemikiem, ani lekarzem tylko spotyka Panią Melanie Ellis (wtedy British Council) – obecnie doradcę metodycznego wydawnictwa Oxford University Press. Oczarowany tym jak może wyglądać lekcja angielskiego zdaje egzaminy Cambridge. Sukces kwituje okrzykiem: przeznaczenie – oto nadchodzę – i zostaje nauczycielem języka angielskiego. Od tego czasu skrupulatnie zdobywa doświadczenie – zarówno jako nauczyciel jak i w różnorakich dziedzinach działalności gospodarczej. Prowadzi zajęcia językowe dla szkół znanych z rankingów Newsweek’a, firm i dla osób indywidualnych – wiekowy zakres ucznia od 4 do 84 lat. Oddany idei uczenia się przez całe życie, E-learningu oraz świadomego uczenia się.   


lista trenerów



Magdalena Domagała                                                trener języka angielskiego

Anglistka z 12-letnim nauczycielskim  doświadczeniem, tłumaczka i pasjonatka amerykańskiej  angielszczyzny. Jej przygoda z angielskim zaczęła się w szkole podstawowej, gdzie jedynym językiem obcym, jakiego uczono w tamtym czasie był rosyjski. Rodzice, którzy uważali, że to angielski będzie językiem przyszłości, zachęcili ją do zapisania się na kurs angielskiego. I tak to została zapaloną studentką kursu językowego.
Dzięki wysiłkom wspaniałej nauczycielki, zaraziła się pasją do angielskiego, szczególnie w wersji amerykańskiej, i kultury krajów anglojęzycznych, co kilka lat później zaowocowało studiami na filologii angielskiej i podróżami do USA, Wielkiej Brytanii i Irlandii.


lista trenerów






Anna Borkowska                                                       trener języka angielskiego


Posiadając krewnych mieszkających w Stanach Zjednoczonych, nauka języka angielskiego stała się czymś oczywistym. Decyzja zapadła gdy miała lat dziesięć.
Później pojawiła się muzyka. Ulubionym zajęciem stała się słuchanie w kółko utworów i ich tłumaczenie – między innymi utworów Michaela Jacksona czy Beatelsów. Dziś jest w stanie odtworzyć murmurando wszystkich utworów Jacksona. W przypadku pełnego relaksu, jest w stanie nawet zaśpiewać.
Naturalną koleją rzeczy stały się studia na wydziale Filologii angielskiej Uniwersytetu w Poznaniu. Pogłębiła również swoje zainteresowanie Stanami Zjednoczonymi uczestnicząc czterokrotnie w programie Work and Travel – podróżowała intensywnie i zakochała się w tym fascynującym kraju.
Po ukończeniu studiów podjęła wyzwanie przekazania swojego entuzjazmu dla języka Szekspira ucząc młodych i nie całkiem młodych kursantów.


lista trenerów





Marta Lewandowska                                                trener języka angielskiego



Języki od zawsze były jej pasją. Zrodziło się to z chęci zrozumienia świata a język dawał do niego przepustkę. Naukę zaczęła w szkole podstawowej i szybko zorientowała się o ile piękniejsza i bogatsza jest otaczająca ją rzeczywistość. Już jako mała dziewczynka wsłuchiwała się z ciekawością w różnego typu teksty anglojęzyczne i pojęła że język to też inna kultura a co za tym idzie inne postrzeganie świata.
Studia lingwistyczne otworzyły jej drogę do kariery nauczycielskiej oraz dały możliwość podróżowania i poznawania świata. W 2010 roku ukończyła kurs CELTA gdzie poznała tajniki innowacyjnych metod nauczania oraz zdobyła kwalifikacje do wykonywania zawodu na całym świecie.
W wolnym czasie próbuje zgłębić swoja wiedzę o krajach Ameryki Południowej oraz pasję dla kultur tego obszaru.









Renata Barlog-Scholz       psychoanalityk, psychoterapeuta, doradca biznesu

Już jako studentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie w Lublinie nawiązała pierwsze kontakty z młodymi Niemcami, przebywającymi w Polsce w ramach projektów dotyczących pojednania. Dzięki stypendium KAAD (1984-86) studiowała nauki polityczne na Uniwersytecie w Kolonii  i przeprowadzała badania do pracy  doktorskiej. Pracowała jako trener  dla rożnych niemieckich akademii i instytucji oświatowych.  Jako stypendystka Friedrich Ebert Stiftung (1989-91) zrobiła doktorat w dziedzinie nauk o zachowaniach człowieka  na uniwersytecie w Heilderbergu  („Wiedza młodych Niemców o nazistowskich obozach koncentracyjnych”, wydawnictwo Peter Lang,   1992). Od tego czasu żyje i pracuje w Kolonii.  W latach 90 pracowała w służbie zdrowia jako badacz i menedżer kontroli jakości oraz jako psychoterapeuta.  Od 2001 prowadzi własny gabinet   psychoanalityczny  i pracuje jako  doradca biznesu.    Wspólnie z grupą zaprzyjaźnionych  doradców zakłada w  1998 roku firmę doradczą  Kölner Gruppe (www.koelnergruppe.de).  Jest także od 2003 roku  docentem w Instytucie psychoanalitycznym  Alfred Adler KölnAachen Ev (www.aai-aachen-koeln.de), a od 2004 roku  partnerem i trenerem w firmie doradczej  Königswieser  & Network  (www.koenigswieser.net).
Interesuje sie przede wszystkim rozwojem  osobowości i zespołów, rozwojem kooperacji,  rozwiązywaniem  konfliktów, kompetencjami multikulturowymi  i  „appreciative leadership”.
Jej prace charakteryzuje orientacja na potrzeby, postawa uznania, koncentracja na rozwoju talentów i autorefleksji. Dąży do poszerzania  możliwości jednostki, w zależności od tematów i celów danej osoby lub grupy.  

lista trenerów